Obchodní podmínky

 

Obchodní podmínky

Všeobecné obchodní podmínky internetového obchodu www.alpress.cz V platném znění od 1.1.2009

l. Úvodní ustanovení

Všeobecné obchodní podmínky upravují vztahy a vymezují vzájemná práva a povinnosti mezi Provozovatelem a zákazníkem internetového obchodu. Provozovatelem internetového obchodu je společnost Alpress společnost s ručením omezeným se sídlem: Na Příkopě 3243, Frýdek-Místek, 738 01, IČ: 48391841, DIČ: CZ48391841, Alpress-knižní distribuce s.r.o., Na Příkopě 1223, 73801 Frýdek-Místek, IČ26855160, DIČ: CZ26855160 / dále jen Prodávající / . Zákazníkem se rozumí každý návštěvník internetových stránek provozovatele, který prostřednictvím internetu / systému internetového obchodu / odeslal řádnou objednávku / dále jen Kupující /

II. Objednací podmínky

Prodávající uskutečňuje nabídku zboží prostřednictvím internetového obchodu na adrese www.alpress.cz. Kupující objednává zboží elektronickou cestou přímo z internetu prostřednictvím formuláře vytvořeného právě tomuto účelu. Takto doručená objednávka je prodávajícím považována za platný a závazný návrh kupní smlouvy, obsahuje-li všechny náležitosti, vyžadované objednávkovým formulářem. Kupní smlouva je uzavřena potvrzením objednávky prodávajícím, případně dodáním a převzetím objednaného zboží zákazníkem. Objednávku může kupující zrušit bez jakýchkoliv sankcí v případě, že zboží nebylo dosud odesláno. Prodávající může objednávku zrušit pouze v případě, kdy zboží se již nevyrábí, nebo se výrazným způsobem změnila jeho cena. V těchto případech je prodávající povinen zákazníka kontaktovat a dohodnout řešení.

III. Dodací a platební podmínky

Prodávající odešle zboží zákazníkovi poštou na dobírku do 14 dnů od potvrzení objednávky. Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH. Prodávající garantuje ceny uvedené v nabídce a to k okamžiku odeslání objednávky zákazníkovi. Objednané zboží prodávající doručuje prostřednictvím České pošty  v tomto případě připočítáváme dopravné ve výši 69,-Kč nebo prostřednictví zásilkové služby PPL kde je účtováno dopravné ve výši 79,-Kč.Při objednávce nad 1000,- Kč dopravné v ČR neúčtujeme. Při zaslání na Slovensko účtujeme dopravné 200,- Kč ke každé objednávce. Při objednávce na dobírku je připočítáno doběrečné ve výši 39,-Kč. Převzetí zboží stvrzuje kupující podpisem na průvodním dokladu dopravce. Místem dodání zboží je poštovní adresa uvedená kupujícím při objednání v objednávkovém formuláři. Zákazník je vlastníkem zboží po zaplacení kupní ceny. Objednané tituly rozesíláme pouze v rámci České republiky . Knihy lze také zakoupit s 20 % slevou osobně v naší distribuci Alpress - knižní distribuce s.r.o. , Na Příkopě 1223, Frýdek-Místek, 738 01.

Možnost platby kartou prostřednictvím platební brány, společnosti ComGate Payments, a.s.  https://www.comgate.cz/cz/platebni-brana
Pro případné dotazy k platbám, reklamace prosím kontaktujte:
ComGate Payments, a.s.
Gočárova třída 1754 / 48b, Hradec Králové
E-mail: platby-podpora@comgate.cz
Tel: +420 228 224 267

Otevírací doba
Pondělí - pátek
8.00 - 16.00 hod.

 

 

IV. Shoda s kupní smlouvou

Prodávající odpovídá kupujícímu za to že prodávaná věc je při převzetí kupujícím ve shodě s kupní smlouvou, zejména, že je bez vad. V případě, že věc při převzetí kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou / dále jen " rozpor s kupní smlouvou " / , má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího buď  výměnou věci, nebo její opravou, není-li takový postup možný, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit. To neplatí, pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil.

V. Reklamace vadného zboží

Dostane-li kupující nedopatřením vadný výtisk nebo jiné než objednané zboží, má právo na jeho výměnu níže uvedeným způsobem . 1. Vadné nebo jiné než objednané zboží, společně s originálem dodacího listu, laskavě pošlete zpět prodávajícímu poštou / nikoli dobírkou / na adresu : Alpress - knižní distribuce spol.s.r.o. , Na Příkopě 1223, Frýdek-Místek, 738 01. 2. Reklamaci můžete vyřídit na telefonním čísle 558 445 000 , nebo na e-mailové adrese alpress@alpress.cz . Při každém kontaktu uvádějte číslo objednávky. 3. Reklamaci můžete vyřídit osobně : na adrese Na Příkopě 1223, Frýdek-Místek , 738 01. V tomto případě vezměte s sebou paragon, nebo dodací list.

VI. Záruka vrácení zboží a peněz

Podle zákona č. 367/2000 má kupující právo zakoupené zboží do 14 dnů od převzetí zboží na poště vrátit, a od kupní smlouvy odstoupit bez udání důvodu. Kupujícímu tím vyvstává nárok na vrácení částky za toto zboží zaplacené / částka zaplacená za balné a poštovné ve vrácené částce není zahrnuta /. Vrácené zboží kupující doručí poštou nebo na vlastní náklady na adresu prodávajícího. Součástí zásilky musí být kopie dodacího listu / vyúčtování / zásilky . Vrácené zboží nesmí být poškozené nebo jinak znehodnocené. Za těchto podmínek prodávající vrátí kupujícímu částku zaplacenou za vrácené zboží v nejkratší možné době od doručení, a to poštovní poukázkou na adresu, na kterou bylo toto zboží původně zasláno nebo na jím uvedený bankovní účet.

VII. Ochrana osobních údajů

Veškeré osobní nebo firemní údaje, které poskytneme v průběhu využívání internetového obchodu provozovaném společnosti Alpress s.r.o., jsou považovány za důvěrné a chráněné dle příslušných předpisů. Provozovatel a prodejci zapojení do systému se zavazují, že tyto údaje neposkytnou třetím osobám.

Předávání osobních údajů Heuréce

„Vaši spokojenost s nákupem zjišťujeme prostřednictvím e-mailových dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky, do něhož je náš e-shop zapojen. Ty vám zasíláme pokaždé, když u nás nakoupíte, pokud ve smyslu § 7 odst. 3 zákona č. 480/2004 Sb. o některých službách informační společnosti jejich zasílání neodmítnete. Zpracování osobních údajů pro účely zaslání dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky provádíme na základě našeho oprávněného zájmu, který spočívá ve zjišťování vaší spokojenosti s nákupem u nás. Pro zasílání dotazníků, vyhodnocování vaší zpětné vazby a analýz našeho tržního postavení využíváme zpracovatele, kterým je provozovatel portálu Heureka.cz; tomu pro tyto účely můžeme předávat informace o zakoupeném zboží a vaši e-mailovou adresu. Vaše osobní údaje nejsou při zasílání e-mailových dotazníků předány žádné třetí straně pro její vlastní účely. Proti zasílání e-mailových dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky můžete kdykoli vyjádřit námitku odmítnutím dalších dotazníků pomocí odkazu v e-mailu s dotazníkem. V případě vaší námitky vám dotazník nebudeme dále zasílat.“

VIII. Závěrečná ustanovení

Tyto všeobecné obchodní podmínky nabývají platnosti s účinnosti dne 1.1.2009. Odeslání objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito podmínkami, a že s nimi bez výhrad souhlasí. Odkazy do nápovědy : - stručný návod jak nakupovatZde je místo pro Vaše dotazy

' '

Při opisování kódu je nutné dodržet správnou velikost písmen.

Přihlášení

E-mail:
Heslo:
RegistraceZapomenuté heslo?

Eshop menu

Hledat

Ověřeno zákazníky

 

Sociální sítě