Smith Wilbur

$title

Wilbur Smith, který se proslavil ságou Řeka bohů či knihou Kopí osudu, se narodil 9. ledna 1933 v Severní Rhodesii (dnešní Zambie) britským rodičům. Když byl v osmnácti měsících postižen mozkovou malárií, doktoři mu dávali mizivou naději na přežití. Naštěstí chlapec nemoc zdárně překonal. Během dospívání bylo jeho přáním stát se novinářem. S pochopením se však u svého přísného viktoriánského otce, který nikdy ve svém životě nepřečetl jedinou knihu, nesetkal. Měl o budoucnosti svého syna jinou představu, a tak Wilbur ve dne pracoval jako účetní a teprve v noci se věnoval milovanému psaní. Když roku 1964 vyšel jeho první román Na život a na smrt, stal se slavným a konečně se mohl dát na dráhu profesionálního spisovatele. Stálou inspirací se Wilburovi stala Afrika. Do svých příběhů vkládal své srdce, ale zároveň důsledně a živě pracoval na autenticitě a každém detailu. Autorův život byl založen na tvrdém pracovním nasazení - vždy když psával, po osm měsíců od rána do večera nedělal téměř nic jiného; každou novou novelu začínal v únoru. Uměl ale rovněž odpočívat - ve chvílích volna relaxoval při potápění a rybaření, hodně času trávil také cestováním po Africe, jezdil lyžovat do Švýcarska a rád navštěvoval Austrálii a Nový Zéland. Během letních prázdnin zase mířil na Aljašku. Wilbur Smith byl autorem více než tří desítek čtivých, dobrodružných románů vycházejících z historických faktů a reálií. Se svou ženou Daniele Thomasovou, která mu po tři desetiletí byla nápomocna při výzkumu a sběru materiálu a která také byla sama nadanou autorkou, vychoval dva syny a dceru. Po smrti Daniele žil se svou druhou ženou Mokhiniso Rakhimova v Londýně. Dne 13. listopadu odešel autor ve svých 88 letech na věčnost.

Smithovy knihy lze zařadit do tří hlavních sérií, podle rodin, o nichž pojednávají, nebo časových období, do nichž je jejich děj posazen. Jsou to příběhy rodiny Courtneyů, sága Ballantyneů a romány ze starověkého Egypta. Kromě toho vydal zhruba desítku samostatných novel. Všechny tyto tituly vydalo v češtině nakladatelství Alpress. Fanouškům Wilbura Smitha doporučujeme navštívit autorův web.
Author photograph © Hendre Louw

Smith Wilbur v nakladatelství Alpress

Smith W. - Sága rodu Balantyneů

Král králůVolání havrana

Smith W. - Samostatné romány

Predátor

Všechny tituly autora
Andělé pláčí L
Andělé pláčí
Běsnění L
Běsnící spravedlnost L
Běsnící spravedlnost
Čas zemřít L
Čas zemřít
Diamantová cesta L
Dravec L
Dravec
Hromobití L
Hromobití
Kopí osudu L
Leopard loví v temnotách L
Lovci diamantů L
Modrý horizont L
Monzun L
Na život a na smrt L
Nářek vlků L
Nenasytný jako moře L
Nenasytný jako moře
Nenasytný jako moře
Oko tygra L
Orel v oblacích L
Píseň slonů L
Pobřeží v plamenech
Posel slunce L
Ptačí vodopády
Ptačí vodopády
Řeka bohů I.
Řeka bohů II L
Řeka bohů II.
Řeka bohů III. - Čaroděj L
Řeka bohů IV. - Vnitřní oko
Říše kamenného sokola L
Šelma L
Síla meče L
Síla meče
Triumf slunce L
Tvrdší než diamant L
Volání na ďábla L
Volání na ďábla
Zlatá liška L
Zlatokopové L
Zlatokopové
Bludný kruh L
Divoký přílivKobaltové nebeKořistKrál králůNa Leopardí skáleNad propastíNemesis
Pobřeží v plamenech L
Predátor
Řeka bohů 1 - Román ze starého Egypta L
Řeka bohů - Bůh pouště
Řeka bohů - Čaroděj
Řeka bohů - Dávný odkazŘeka bohů - FaraonŘeka bohů - Kola osuduŘeka bohů - Nové královstvíŘeka bohů - Román ze starého EgyptaŘeka bohů - Sedmý pergamen
Řeka bohů II. - Sedmý pergamen - reedice L
Síla mečeTajemný oheňTemné dědictvíVolání havranaZlatokopové
Zlatý lev L

Přihlášení

E-mail:
Heslo:
RegistraceZapomenuté heslo?

Eshop menu

Hledat

Ověřeno zákazníky

 

Sociální sítě